На втором этапе конкурса на замещение вакантных должностей ППС кафедр ОшГУ по предметам педагогика и психология приняло участие 189 кандидатов. Из них более 70 баллов набрали 154 претендента, 3 человека не явились на тестирование.
“
БЕКИТЕМИН
”
Ош МУнун ректору
проф. К.Г.Кожобеков
2021-ж. «____» ____
2021-жылдын 29-январь күнү ОшМУнун 2021-2022-окуу жылына карата ички
кадрлар резервине жарыяланган конкурс боюнча профессордук-окутуучулук
кызмат орундарын ээлөө боюнча II этаптагы педагогика жана психология
предметтери боюнча сынактын жыйынтыгы
№
Фамилиясы, аты- жөнү
Кафедрасы
Баллы
Кыргыз филологиясы жана журналистика факультети
1
Кожобаева Сиренгүл Сатывалдыевна
№1 Факультеттер аралык кыргыз тили жана адабиятынын
практикалык курсу
90
2
Сеитбекова Нургүль
№2 Факультеттер аралык кыргыз тили жана адабиятынын
практикалык курс
92
Орус филологиясы факультети
3
Байыш кызы Мээрим
Чет тилдер жана маданият аралык коммуникациялар
90
4
Алдракманова Мээрзат Арстанбекова
Чет тилдер жана маданият аралык коммуникациялар
73
5
Каримова Нурзада
Орус тилинин практикалык курсу жана кеп маданияты
79
6
Асанбаева Бермет Акушовна
Орус тилинин практикалык курсу жана кеп маданияты
77
Дүйнөлүк тилдер жана маданият факультети
7
Илимбек кызы Мээрим
Англис тилин окутуунун методикасы
80
8
Капарова Самара Муратбековна
Англис тилинин практикалык курсу
93
9
Бапы кызы Карачач
Англис тилинин практикалык курсу
81
10
Ажимаматова Катыча Эрмаматовна
Англис тилинин практикалык курсу
85
11
Маникова Роза Ахматжановна
Анлис тилинин практикалык курсу
84
12
Суркеева Айнура Бегмаматовна
Англис тилинин практикалык курсу
79
13
Смадиярова Бегимай
Америка жана котормо таануу
91
14
Кудайбердиева Гульнур Ганыевна
Англис тилин окутуунун методикасы
83
15
Абдирашит кызы Айзада
Англис тилинин фонетикасы жана грамматикасы
70
16
Тайирбек кызы Нуржан
Англис тилинин фонетикасы жана грамматикасы
86
17
Тажибаева Гульсина Тохтоматовна
Америка жана котормо таануу
75
18
Бактыбек кызы Нураида
Роман-герман филологиясы
86
19
Эсенкелдиева Зулайка Кудайбердиевна
Америка жана котормо таануу
87
20
Жээнбекова Жыпара Данияровна
Америка жана котормо таануу
86
21
Касымалиева Максат Шамарбековна
Америка жана котормо таануу
95
Кыргыз-Европа факультети
22
Өзгөнова Айнура Турусбековна
Эл аралык укук, бизнес жана туризм
75
Эл аралык мамилелер факультети
23
Юсупов Замир Байышович
Эл аралык мамилелер
81
Бизнес жана менеджмент факультети
24
Абдыгаппарова Перизат
Бизнес информатика жана экономикадагы математика
75
25
Ибрагимова Айжамал Ибрагимовна
Финансы жана банк иши
92
Педагогика, психология жана дене тарбия факультети
26
Шерали кызы Нурзаада
Башталгыч билим берүүнүн тилдеринин адабиятынын теориясы
жана методикасы
93
27
Асанова Мээргул Сагынбаевна
Башталгыч мектепке чейинки педагогика жана психология
85
28
Дүйшөнкул уулу Азизбек
Факультеттер аралык №1 дене-тарбия
85
29
Мендыбаева Акылай Джигиталиевна
Башталгыч билим берүүнүн тилдеринин адабиятынын теориясы
жана методикасы
97
30
Абдыбасы кызы Адина
Дене-тарбиянын, спорттун теориясы жана методикасы
78
31
Бегматов Темурлан Урматбекович
Дене-тарбиянын, спорттун теориясы жана методикасы
81
32
Өмүрали уулу Асилбек
Дене-тарбиянын, спорттун теориясы жана методикасы
73
33
Ботобекова Айнура
Факультеттер аралык № 1 дене-тарбия
76
34
Эркабоев Окилбек Абдумалик угли
Дене-тарбиянын, спорттун теориясы жана методикасы
79
35
Адишов Мыктыбек
Дене-тарбиянын, спорттун теориясы жана методикасы
81
36
Алимбекова Алтынай
Дене-тарбиянын, спорттун теориясы жана методикасы
78
37
Мамат кызы Гүлзат
Башталгыч билим берүүнүн теориясы жана методикасы
80
38
Данияр уулу Нурсултан
Жалпы психология
75
39
Жакыпова Наар Суйунбековна
Жалпы психология
72
40
Кожомкулова Нилуфар Таабалдыевна
Жалпы психология
81
Искусство факультети
41
Орозбаев Кубанычбек Токобаевичя
Музыкалык тарбиялоонун усулу теориясы жана хорду дирижерлөө
98
42
Ракманберди уулу Исламбек
Музыкалык тарбиялоонун усулу теориясы жана хорду дирижерлөө
81
Чыгыш таануу жана тарых факультети
43
Акбарали кызы Токтобү
Кыргызстан тарыхы жана археология, этнология
96
44
Таштемирова Назира Жолдошбаевна
Кыргызстан тарыхы жана археология , этнология
80
Юридика факультети
45
Тургуналы уулу Бекболот
Кылмыш жаза укугу жана процесси
87
46
Орозали кызы Нуриза
Жарандык укук жана процесси
95
47
Мениш кызы Нуразем
Жарандык укук жана процесси
72
48
Аттокурова Айжаркын Көчөрбаевна
Мамлекет, укук тарыхы жана теориясы
77
Математика жана информациялык технологиялар факультети
49
Сүйүнбек уулу Акжол
Автоматташтырылган системалар жана санариптик технологиялар
84
50
Касымова Батма
Колдонмо информатика жана информациялык коопсуздук
85
51
Арапова Токтобүбү Машраповна
Колдонмо информатика жана информациялык коопсуздук
76
52
Бектемир уулу Дүйшөнбек
Колдонмо математика, информатика жана графикалык дизайн
81
53
Равшан уулу Сыймык
Колдонмо математика, информатика жана графикалык дизайн
96
54
Капарова Айпери Алымкуловна
Информациялык системалар жана программалоо
98
55
Темирова Шахризада Шайдулаевна
Математиканы, информатиканы окууту технологиялары жана
билим берүүдөгү менеджмент
93
56
Камбар кызы Жамал
Колдонмо математика, информатика жана графикалык дизайн
85
57
Дөөлатбекова Назира Дөөлатбековна
Колдонмо математика, информатика жана графикалык дизайн
98
58
Сактанова Элиза Адылбековна
Колдонмо математика, информатика жана графикалык дизайн
93
59
Эркинбай кызы Мээримгул
Колдонмо информатика жана информациялык коопсуздук
78
60
Кирамидин кызы Акмөөр
Колдонмо информатика жана информациялык коопсуздук
78
61
Калыкбердиева Жыргал Абдувариевна
Колдонмо информатика жана информациялык коопсуздук
90
Физика-техника факультети
62
Молдоярова Жаннат Бекташевна
Жалпы физика жана физиканы окутуунун усулу
95
63
Арстанбек кызы Айзада
Жалпы физика жана физиканы окутуунун усулу
92
64
Жеңишбек уулу Эрлан
Жалпы физика жана физиканы окутуунун усулу
96
65
Аманбай кызы Айсулуу
Жалпы физика жана физиканы окутуунун усулу
92
Табият таануу жана география факультети
66
Батаева Асел Бердигуловна
Зоология жана жалпы экология
91
67
Ташбалтаева Шааркан Абдималиковна
Зоология жана жалпы экология
94
68
Исмаилова Бүкатча Акматовна
Химия жана химиялык технологиялар
79
69
Суванова Асель Маматкуловна
Физикалык география колдонмо геодезия жана азыркы табият
таануунун концепциялары
92
70
Мухтарали кызы Бегимай
Физикалык география колдонмо геодезия жана азыркы табият
таануунун концепциялары
92
71
Жунусалиева Элиза Жунусалиевна
Зоология жана жалпы экология
89
72
Кадыров Бакытбек Жолонович
Айыл чарба
86
73
Маматкалыков Пиримкул Маматкалыкович
Айыл чарба
90
74
Курманкулова Махабат Арстанбекова
Айыл чарба
78
75
Маткеримова Фатима Калдарбековна
Зоология жана жалпы экология
90
Медицина факультети
76
Тайгараев Аблат Асилович
Экстремалдык медицина жана өмүр коопсуздугу
92
77
Каримова Кулпунай Каныбековна
Адамдын нормалдуу жана топографиялык анатомиясы
конституционалдык типология курсу менен
80
78
Муртазаева Кулпунай
Адамдын нормалдуу жана топографиялык анатомиясы
конституционалдык типология курсу менен
78
79
Жусупбаев Нурбек Амангельдиевич
Экстремалдык медицина жана өмүр коопсуздугу
99
80
Мамыров Нурсултан Азамбекович
Гистология, патанатомия жана сот медицинасы
76
81
Орманалиев Чолпонбек Ормоналиевич
Ортопедиялык жана терапевтикалык стоматология
93
82
Талапбаев Иброхим Тешебаевич
Адамдын нормалдуу жана топографиялык анатомиясы
конституционалдык типология курсу менен
87
83
Суюнбаев Айбек Худайбердиевич
Адамдын нормалдуу жана топографиялык анатомиясы
конституционалдык типология курсу менен
76
84
Жороева Аймээрим Кылычбековна
Адамдын нормалдуу жана топографиялык анатомиясы
конституционалдык типология курсу менен
86
85
Абдумомун уулу Адилет
Адамдын нормалдуу жана топографиялык анатомиясы
конституционалдык типология курсу менен
93
86
Усен кызы Айгүл
Хирургиялык стоматология жана курактык стоматология курсу
87
87
Алымкулова Элнура Алымкуловна
Гисталогия патанатомия жана сот медицинасы
99
88
Асилбек кызы Айжаркын
Фармацевтикалык химия жана дары каражаттарынын
технологиялары
89
89
Айтиева Маржан Аскарбековна
Фармацевтикалык химия жана дары каражаттарынын
технологиялары
87
90
Топчубай кызы Алтынай
Адамдын нормалдуу жана топографиялык анатомиясы
конституционалдык типология курсу менен
74
Эл аралык медицина факультети
91
Жумабаева Нургүл Парпиевна
Социалдык-гуманитардык дисциплиналар
78
92
Жусуева Бурулкан Турабаевна
Табигый илимдер жана математика
87
93
Калысбек кызы Самара
Коомдук саламаттык жана саламаттыкты сактоо
73
94
Нурбаева Айдана Абдиашимовна
Социалдык-гуманитардык дисциплиналар
98
95
Каримова Айзирек Болотбековна
Анатомия,гистология жана нормалдуу физиология
92
96
Такыбаева Касиет Советбековна
Социалдык-гуманитардык дисциплиналар
89
97
Апсаматов Ризамат
Хирургиялык диципиналар травматология курсу менен
82
Теология факультети
98
Тажибаев Санжарбек Лочинбекович
Дин таануу жана гуманитардык предметтер
91
99
Абдуганиев Асылбек Алимжанович
Дин таануу жана гуманитардык предметтер
91
ОшМУнун Кыргыз-Россия факультети
100
Акрамжанова Мадина Акрамжановна
Филология, регионоведение, математика и компьютерные науки
89
Ош медициналык колледжи
101
Жалалова Кайыргүл Кыдыровна
Табият таануу жана так илимдер предметтик циклдык
комиссиясы
92
102
Саипова Рахат Сагынбековна
Табият таануу жана так илимдер предметтик циклдык
комиссиясы
90
103
Ганыжан кызы Зубайда
Табият таануу жана так илимдер предметтик циклдык
комиссиясы
78
104
Сайпидинова Ырысбүбү Абдикайымовна
Мамлекеттик тил дисциплиналар предметтик циклдык комиссиясы
96
105
Ажиматова Нурзат Амданалиевна
Табият таануу жана так илимдер предметтик циклдык
комиссиясы
99
106
Жапар кызы Бактыгүл
Табият таануу жана так илимдер предметтик циклдык
комиссиясы
97
107
Арыкбаева Назгүл Акжоловна
Табият таануу жана так илимдер предметтик циклдык
комиссиясы
85
108
Абдилакимова Гулкайыр Маматаминовна
Табият таануу жана так илимдер предметтик циклдык
комиссиясы
95
109
Маматова Нургул Анарбаевна
Фармцевтикалык дисциплиналар предметтик циклдык комиссиясы
89
110
Акерова Атыркүл Наматовна
Фармацевтикалык дисциплиналар
97
Финансы-юридикалык колледжи
111
Бакыт кызы Садагул
Бухгалтердик эсеп жана салык предметтик циклдык комиссиясы
77
112
Тоокеева Дилфуза
Тоокеевна
Бухгалтердик эсеп жана салык предметтик циклдык комиссиясы
95
113
Турганбаева Мээрим Нурмаматовна
Бухгалтердик эсеп жана салык предметтик циклдык комиссиясы
86
114
Кылычбек кызы Мадина
Бухгалтердик эсеп жана салык предметтик циклдык комиссиясы
85
115
Пазилидин кызы Уулжан
Физика, математика жана информатика предметтик циклдык
комиссиясы
84
116
Какеева Мырзайым Өзгөнбаевна
Финансы жана банк иши предметтик циклдык комиссиясы
82
117
Анарбай кызы Айпери
Бухгалтердик эсеп жана салык предметтик циклдык комиссиясы
77
118
Ташалиева Жанара Мурзакуловна
Бухгалтердик эсеп жана салык предметтик циклдык комиссиясы
76
119
Шерикова Айпери
Бухгалтердик эсеп жана салык предметтик циклдык комиссиясы
94
Индустриалдык –педагогикалык колледжи
120
Азим кызы Нүргүл
Табигый дисциплиналар циклы
79
121
Термечикова Ыкыбалкан Айтбаевна
Табигый дисциплиналар циклы
93
122
Кожоева Каныкей Маматовна
Педагогика жана психология дисциплиналар циклы
87
123
Алмазбекова Мираида
Алмазбековна
Педагогика жана психология дисциплиналар циклы
76
124
Ажиматова Нурзат Амдалиевна
Табигый дисциплиналар циклы
98
125
Жумабек кызы Гулбурак
Информациялык коммуникациялык дисциплиналар циклы
82
126
Муратбек кызы Гүлдана
Техникалык дисциплиналар циклы
96
127
Маматова Апал Акбаровна
Математикалык дисциплиналар циклы
90
128
Кочкорова Айнура
Математикалык дисциплиналар циклы
84
129
Абдумаликова Нуркыз Сапарбаевна
Техникалык дисциплиналар циклы
74
130
Арынов Даниярбек Эргешович
Информациялык-коммуникациялык дисциплиналар циклы
96
131
Аракеева Анара Мамадалиевна
Математика-лык дисциплиналар циклы
87
132
Рахманберди кызы Мырзагүл
Информациялык коммуникациялык дисциплиналар
82
133
Маматжан уулу Абдиламит
Тилдер дисциплина-лары циклы
79
134
Мадалиева Гүлзат Исламидиновна
Тилдер дисциплиналары циклы
78
135
Идинова Жаркынай Жанибековна
Математика-лык дисциплиналар циклы
86
136
Нурлан кызы Асел
Тилдер дисциплиналары циклы
83
ОшМУнун эл аралык билим берүү программалар колледжи
(КМОП)
137
Адиева Нурзат Качыбековна
Котормо иши предметтик циклдык комиссиясы
71
138
Мирзакматова Орозбүбү
Чет тилди окутуу методикасы предметтик циклдык комиссиясы
76
139
Турдугулова Гүлзар Торобековна
Чет тилдер предметтик циклдык комиссиясы
90
140
Акимжанова Назира Турдубековна
Чет тилдер предметтик циклдык комиссиясы
88
141
Муратбекова Айчүрок Шериаиатовна
Чет тилдер предметтик циклдык комиссиясы
88
142
Медетбек кызы Сезимгүл
Котормо иши предметтик циклдык комиссиясы
71
143
Имадинова Дилноза Закировна
Котормо иши чыгыш тилдери предметтик циклдык комиссиясы
94
144
Адимова Миргүл Акматовна
Чет тилдер предметтик-циклдык комиссиясы
92
145
Адылбекова Айтурган Адылбековна
Чет тилдер предметтик-циклдык комиссиясы
91
146
Кадырбек кызы Мадина
Чет тилди окутуу методикасы предметтик циклдык комиссиясы
92
ОшМУнун
STEM
инновоциялык колледжи
147
Ильичбек кызы Айкөкүл
Профессионалдык дисциплиналар бөлүмү
96
148
Жээнбаева Гүлбарчын Араповна
Профессионалдык дисциплиналар бөлүмү
77
149
Шарапов Исламбек Шерикбаевич
Профессионалдык дисциплиналар бөлүмү
88
150
Шералы уулу Нурбек
Профессионалдык дисциплиналар бөлүмү
87
151
Аматкулова Сыргайым Туратбековна
Профессионалдык дисциплиналар бөлүмү
99
152
Ибрагимова Рахима Салайдиновна
Профессионалдык дисциплиналар бөлүмү
93
153
Низамиева Замира Анваровна
Профессионалдык дисциплиналар бөлүмү
81
154
Имоналиева Аида
Профессионалдык дисциплиналар бөлүмү
86
КБнүн башчысы: Г.Турдубаева