Лучшие выпускники
Ф.А.А.: Сооронбай Жусуев
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргыз Эл акыны
Сыйлыктары: Кыргыз адабиятын өнүктүрүүдө сиңирген зор эмгеги үчүн 1981-жылы С.Жусуевге «Кыргызстандын Эл акыны» деген ардактуу наам берилип, 1986-жылы персоналдык пенсия дайындалган. 1990-жылы Москвадагы Воениздаттан чыккан «Моя жизнь» деген ыр китеби үчүн Бүткүл союздук А.Фадеев атындагы сыйлыктын лауреаты болуп, алтын медаль алган. 1998-жылы «Кыргызстандын Эл агартуусунун отличниги», ошол эле жылы «Казакстандын эмгек сиңирген кайраткери» деген наамга татыктуу болгон. С.Жусуевдин 1994-жылы басмадан чыккан «Курманжан датка» аттуу ыр менен жазылган романы үчүн 1998-жылы Токтогул атындагы Мамлекеттик сыйлык ыйгарылган. Кан майдандагы жана көп жылдык чыгармачылык жемиштүү эмгектери үчүн С.Жусуев биринчи даражадагы Ата–Мекендик согуш ордени, үчүнчү даражадагы «Манас» ордени, «Каармандыгы үчүн», «Даңк» медалдары, Кыргыз, Украина, Саха-Якут Республикаларынын Жогорку Кеңештеринин Ардак грамоталары менен сыйланган. Бишкек жана Ош шаарларынын ардактуу жараны, Ош мамлекеттик жана кыргыз-өзбек университеттеринин ардактуу профессору. Кара-Кулжа районундагы Сай-Талаа кыштагындагы орто мектепке, Кара-Суу районундагы Жар-Ооз кыштагындагы орто мектепке Сооронбай Жусуевдин аты коюлган. 2005-жылы интеллектуалдык менчиктин Бүткүл дүйнөлүк уюму (ВОИС) чыгармачылык ийгиликтери үчүн С.Жусуевди Алтын медаль менен сыйлаган. Президенттин 2007-жылдын 13-февралындагы Жарлыгы менен улуттук маданият казынасына, кыргыз элинин руханий байлыктарын өнүктүрүүгө кошкон зор салымы үчүн акын Сооронбай Жусуевге «Кыргыз Республикасынын Баатыры» эң жогорку артыкчылык даражасы «Ак шумкар» өзгөчө белгисин тапшыруу
Ф.А.А.: Садырбаева Гүласал
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: В октябре 2010 года по списку социалистической партии «Ата Мекен» избрана депутатом Жогорку Кенеша Кыргызской Республики V созыва. Член Комитета Жогорку Кенеша по образованию, науке, культуре и спорту.
Сыйлыктары: Отличник народного образования Кыргызской Республики. Награждена Почетной грамотой Жогорку Кенеша Кыргызской Республики, Почетной грамотой Министерства образования и науки Кыргызской Республики.
Ф.А.А.: Жумагүл Ташполотова
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал-Абад областынын Ала-Бука районунун №30 Кара - Үнкүр мектебинин тарых мугалими
Сыйлыктары: Президентибиз А.Атамбаев билим берүүгө тиешелүү республикабыздын педагогикалык жогорку окуу жайларынын мектептерге иштөөгө багыттама алган бүтүрүүчүлөрдү сыйлоодогу 50 000 сомдук сертификаттын ээси
Ф.А.А.: Сапар кызы Феруза
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош областынын Чоң-Алай районун Ташбек уулу Максат атындагы орто мектебинин химия мугалими
Сыйлыктары: Президентибиз А.Атамбаев билим берүүгө тиешелүү республикабыздын педагогикалык жогорку окуу жайларынын мектептерге иштөөгө багыттама алган бүтүрүүчүлөрдү сыйлоодогу 50 000 сомдук сертификаттын ээси
Ф.А.А.: Толтоева Акбермет Толтоевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош областтык Уркуя Салиева атындагы таланттуу балдардын лицей мектеп интернатынын директору
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын Билим берүүсүнүн “отличниги” Ош областтык администрациясынын ”Ардак грамотасы”
Ф.А.А.: Убайдуллаев Мирланбек Байдусенович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ОшМУнун “БиМ” факультетинин “Ишканалар экономикасы жана бизнести башкаруу” кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: КРнын Экономиканы өнүктүрүү министрлиги тарабынан 02.10.2010-ж Финансы-экономикалык кызматтын Отличниги төш белгиси менен сыйланган
Ф.А.А.: Бакиров Имарбай Эсенбаевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Чон-Алай райондук билим берүү бөлүмүнүн башчысы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын билим берүүнүн мыктысы, Кыргыз Республикасынын билим бер жана илим кызматкерлеринин профсоюздар кыймылынын мыктысы «Ош облусунун 2010-жылдагы мыкты адамы» сыйлыгынын ээси
Ф.А.А.: Омуралиева Гүлсара Кушатовна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшПИ
Ээлеген кызматы: ОГПИ, Билим берүү менеджменти ж-а туризм факультетинин деканы
Сыйлыктары: • ОшПИ нин Ардак грамотасы 1972ж.; • Кыргызст. ЛКЖС БК грамотасы (ЦК ЛКСМ Киргизии) 1974ж • 1996ж.»Аялдар жылына» карата ОшМУ тараб. уюшт. «Университеттин эң мыкты айымы» конкурс. П-орунду ээлеген; • 1997ж. ОшМУ нун «Ардак грамотасы»; • 2001 ж.КР «Элге билим берүүнүн мыктысы»; • 2001ж.Ош шаард. мэриянын «Ардак грамотасы»; • 2005ж. ОГПИ нин «Ардак грамотасы»; • 2006ж.«ОГПИге эмгек сиңирген кызматкер» сертиф. №0004 • 2007ж.ОГПИ нин «Ардак грамотасы» ; • 2007ж.Ош обл. мамл. администр. «Ардак грамотасы» • 2007.Ош ш. мэриясынын «Ардак грамотасы»; • 2008ж. КР билим, илим кызматк. профс. Ош обл. комит. «Ардак грамотасы»; • 2008ж.ОГПИ нин «Ардак грамотасы»; • 2009ж.Ош обл.мамл. адм. «Ардак грамотасы»; • 2009 ж.КР нын эгеменд. 18 ж-на карата уюш. «21 –кылымдын аялзаты» сынаг- да «Илимпоз айым» номин. 1-орунду жеёип алып, сертиф. ж-а тст телевизор м-н сыйланган ; • 2011ж.КР билим бер ж-а илим министр. «Ардак грамотасы»
Ф.А.А.: Уразова Жамила Таштемировна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ж.Баласагын атындагы Кыргыз улуттук университети, манастаануу кафедрасы, кыргыз тили жана адабияты мугалими
Сыйлыктары: 1999-жыл, “Эң мыкты илимий эмгек” конкурсунун жеңүүчүсү. • 2000-жыл, ОшМУнун Ардак грамотасы. • 2001-жыл, КРнын билим берүү, илим жана маданият министрлигинин Ардак грамотасы. • 2002-жыл, Ош обладминистрациясынын Ардак грамотасы. • 2006-жыл, КРнын билим берүү отличниги.
Ф.А.А.: Мурзаев Замирбек Маматалиевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош мамлекеттик университетинин Юридикалык институтунун “Маданий- эстетикалык борборунун” директору
Сыйлыктары: 1999-2000-жж. “Ош Азем түндөрү” фестивалынын димлому, “Ысык-Көл”, “Жалал-Абад Азем түндөрү2002” фестивалында “Мыктынын мыктысы” жана “Мыкты дебютант” наминацияларына ээ болгон. 2004-ж. “Ала-Тоо жазы”, 2008-ж. “Чолпон жылдыз” фестивалдарынын дипломдору менен сыйланган.КР маданиятынын “Ардак грамотасы”, 2011-ж. КРнын “Маданияттын мыктысы”
Ф.А.А.: Исаев Айбек Назарбаевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: КРнын Өкмөтүнүн Ош облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппаратынын бөлүм башчысы
Сыйлыктары: Апрель Элдик Революциясынын Баатыры, КРнын Эл агартуусунун отличниги,Ош облустук мамадминистрациясынын Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Полотов Жеңишбек
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: №26 Полот Жолдошов атындагы орто мектепте директор болуп иштеп, 2011-жылдан ардактуу персоналдык пенсияга чыккан.
Сыйлыктары: Райондук мамлекеттик администрациянын Ардак Грамотасы менен сыйланган. Райондук билим берүү бөлүмүнүн бир канча жолку Ардак Грамотасы менен сыйланган. Облустук билим берүү башкармалыгынын 3 жолку Ардак Грамотасы менен сыйланган. Облустук Мамлекеттик администрациясынын 2 жолку Ардак Грамотасы менен сыйланган. Кыргыз ССР Билим берүү министрлигинин Ардак Грамотасы менен сыйланган. Кыргыз ССР Билим берүүсүнүн отличниги төш белгисинин ээси. Кыргыз Республикасынын Эмгек сиңирген мугалими. Кыргыз Республикасынын Ардак Грамотасы менен сыйланган
Ф.А.А.: Бабаев Дөөлөтбай Бабаевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргызская академия образования, директор Центра повышения квалификации и переподготовки педагогических кадров
Сыйлыктары: Отличник народного образования КР (1990г.), Почетная грамота КР (2001г.), Почетный работник образования Республики Казахстан (2008г.), Награжден нагрудным знаком «За заслуги в развитии науки Республики Казахстан» (2010г.).
Ф.А.А.: Асанов Курсан Сатарович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Заместитель министра внутренних дел Кыргызской Республики
Сыйлыктары: Награжден за образцовую службу юбилейной медалью «80-лет Кыргызской милиции», медалью «Азамат» 2, 3 степеней, юбилейным знаком «Кылмышкер издоо», почетными грамотами. 1989-1991-1993-1995-ж.ж Кыргыз Республикасынын билим бер министрлигинин Ардак Грамоталары
Ф.А.А.: Бабеков Анарбай Ураимович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош гуманитардык - педагогикалык институтунун илимий иштер жана сырткы байланыштар боюнча проректору
Сыйлыктары: • Ош Мамлекеттик университетинин Ардак грамотасы 2004-ж. • Ош шаардык Мэриясынын Ардак грамотасы 2010-ж. • Кыргыз Республикасынын Билим берснн отличниги тъш белгиси –2009–ж. • Ош областтык профсоюз комитетинин Ардак грамотасы - 2008–ж.
Ф.А.А.: Турдубаева Бариса Майлыевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Директор ЖАК при ЖАГУ
Сыйлыктары: «Отличник народного образования Кыргызской Республики» ( 1992г ), «Отличник профтехобразования республики Кыргызстан» (1994 г ), «Лучший доцент ЖАГУ» (2002 г ), «Заслуженный работник ЖАГУ» (2003г), «Лучший доцент ЖАГУ» (2008 г ), «Почетная грамота» Мэрии г. Жалалабат 2008г., «Почетная грамота» Жалалабатской областной государственной администрации – губернатора 2008г., «Почетная грамота» Центральной избирательной комиссии Кыргызской Республики 2007г. «Почетная грамота» МОиН КР 2009 г. «Заслуженный работник ЖАГУ» (2013г), «Лучший методист ЖАГУ» (2013г ), Победитель конкурса «Лучщий инновационный УМК- 2012»
Ф.А.А.: Токтомаматов Абдибали
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Химия мугалими
Сыйлыктары: Почетная грамота ЦК ВЛКСМ г. Москвы (1984 г.), Почетная Грамота ЦК ЛКСМ Таджикской ССР (1987), Почетная Грамота Ошской областной госадминистрации Награжден нагрудным знаком «Отличник образования Кыргызской Республики» (2001), Почетная Грамота Министерства образования и культуры КР (2000). Награжден нагрудным знаком «Отличник образования Кыргызской Республики»(2001), почетная грамота Правительства КР(2009 г.), почетные грамоты обл.администрации, мерии г.Ош, городского кенеша г.Оша, университетов и.др. Награждены медалами, лаурет Госпремии КР в области науки и техники за 2012 год.
Ф.А.А.: Турдубаева Кандалатхан Ташполотовна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жогорку математика жана информатика кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: 26.12.2013 (пр №10к -1/49) педагогика илимдеринин кандидаты окумуштуулук даражасы берилди. • 30.10.1999 «ага окутуучулук» орунга окумуштуулар кеңешинин чечими менен шайланган; • 15.10.2002 «ага окутуучулук» орунга окумуштуулар кеңешинин чечими менен шайланган; • 17.01.2008 №4 окумуштуулар кеңешинин чечимине ылайык “ага окутуучулук” кызматка киришти деп эсептелинсин. • 12.09.2000 ж. Кыргыз Республикасынын билим, илим жана маданият министрлигинин “Ардак грамотасы”менен сыйланат. • 6.03.2002 ж. 8 март аялдардын эл аралык майрамына карата эмгектеги жетишкендиктери үчүн алкыш жарыялансын. • 1.10.2003 ж Кыргыз Республикасынын билим, илим жана маданият министрлигинин отличниги төш белгиси менен сыйланат. • 3.03.2006 ж. Окумуштуулар кеңешинин №5 протоколунун чечими менен Ош гуманитардык педагогикалык институтунун “эмгек сиңирген кызматкери” деген наам берилсин. • 16.05.2011 ж. Үзүрлүү эмгеги үчүн ОГПИнин 85 жылдык салтанаттуу күнүнө карата “ОГПИнин эмгек ардагери” төш белгиси менен сыйлансын. • 4.10.2012 ж. Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Ош облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн Ардак грамотасы менен сыйланды.
Ф.А.А.: Жапаров Топчубай
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ОшМУнун ФАОХТ кафедрасынын профессору
Сыйлыктары: «Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнө эмгек сиңирген кызматкер»
Ф.А.А.: Акпаралиев Сонунбек Абдылдаевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ала-Бука райондук билим берүү бөлүмүнүн башчысы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын Билим берүүсүнүн “мыктысы” төш белгиси, Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлигинин Ардак Грамотасы, Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим, профсоюз кошунун “мыктысы” төш белгиси, Жалал-Абад областтык мамлекеттик администрациясынын Ардак Грамотасы, Ала-Бука райондук мамлекеттик администрациясынын Ардак Грамотасы, 2004 -жана 2013-жылдары Областа “Жылдын мыкты жетекчиси” диплому, менен ошондой эле Кыргыз Республикасынын мамлекеттик кызматчысынын кеңешчисинин 3-даражадагы чини.
Ф.А.А.: Абдурахманов Бактыяр Омурбекович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош облустар аларык балдардын клиникалык оорукунасынын, ЯМРТ бөлүмүнүн дарыгери
Сыйлыктары: 2013 жылдын Ош облустар аларык балдардын клиникалык оорукунасынын мыкты дарыгери
Ф.А.А.: Артыков Кадыралы Джусупович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: И.Арабаев атындагы Кыргыз мамлекеттик университетинин көркөм маданият жана билим берүү факультетинин музыка кафедрасынын доценти
Сыйлыктары: 1998-ж. КР билим жана илим министрлигинин ардак грамотасы, 1999-ж. Билим берүүнүн отличниги 2006-ж. КР ардак грамотасы 2011-ж. КР маданиятына эмгек синирген ишмер 1989-ж. Ош областтык обончулардын кароо-сынагында 1-орун 1989-ж. Республикалык обончулардын кароо-сынагында 2-орун. 1995-ж. Бишкек шаардык атуулдук ырлардын кароо-сынагында 1-орун. 2007-ж. Р.Абдыкадыровдун 65 жылдыгына карата өткөрүлгөн аткаруучулардын республикалык кароо-сынагынын Баш байгесинин ээси.
Ф.А.А.: ЖУНУСОВ Ибрагим Кожоназарович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: С декабря 2011 года министр культуры и туризма Кыргызской Республики.
Сыйлыктары: Народный артист Кыргызской Республики (2006), заслуженный артист Кыргызской Республики (1995). Государственный советник государственной службы Кыргызской Республики 2 класса (2011), доцент (1999), профессор (2007), кандидат педагогических наук (2008). Почетная грамота Межпарламентской Ассамблеи государств-участников СНГ (2009), отличник народного образования Кыргызской Республики (2001), обладатель Золотой медали «Звезда тюркского мира» (2011), почетная грамота Союза композиторов СССР (1988), почетная грамота ЦК ЛКСМ Киргизии, почетная грамота Кыргызсовпрофа. Лауреат фестиваля "Ала-Тоо жазы" (1980-1982), лауреат II и III всесоюзных фестивалей народного творчества (1986, 1988).
Ф.А.А.: Балтагулов Эмилбек Аширбекович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал – Абад областынын Жалал – Абад филармониясынын директору
Сыйлыктары: ЫРЫСПАЙДЫН ЫРЛАРЫ-2000,, (Университет боюнча1-орундун ээси), ,,ЖАЛАЛ-АБАД АЗЕМ ТҮНДӨРҮ-2001,, эл аралык фестивалында ("жаны ыр" номинациясынын ээси),
Ф.А.А.: Тагаев Мамед Джакыпович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: КРСУнун профессору орус тили жана адабияты мугалими
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын илимине эмгек сиңирген ишмер
Ф.А.А.: Баймурзаева Халысхан Былыковна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Сузак районунун Барпы айыл өкмөтүнүн №35 “Комсомол” орто мектебинин мугалими
Сыйлыктары: Медаль Жогорку Кеңештин 2009-жылы, “Мээримдүүлүк ” медалы 2012-жылы, “Агартуунун отличниги”, “Ардагер” төш белгиси, Сузак районунун “Ардактуу атуулу”, “Ардак грамота” ОшМУ 2013-жыл.
Ф.А.А.: Кадыралиева Ыргал Кармышаковна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: В октябре 2010 года по списку Социал-демократической партии Кыргызстана была избрана депутатом V созыва Жогорку Кенеша Кыргызской Республики. Член Комитета Жогорку Кенеша по социальной политике. тан
Сыйлыктары:
Ф.А.А.: Кулназаров Арстан Карамырзаевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Первый проректор Ошского Государственного Социального университета (Кыргызско-Узбекский университет), г. Ош, Кыргызстан
Сыйлыктары: Почетная Грамота ЖК КР 2014 2014 Был избран почетным гражданином Кара-Суйского айылного округа Аксыйского района Жалал-Абадской области 2012 Почетная Грамота Мэрии г Ош 2011 Почетная Грамота Министерство Молодежней политики КР 2010 Отличник образования Кыргызской Республики 2010 Почетная Грамота Министерство образования и науки Кыргызской Республики 2010 Почетная Грамота Ошский Областной Государственной Администрации 2010 Почетная Грамота Джалал-Абадского Госуниверситета 2009 Отличник профсоюзного движения народного образования КР 2009 «Лучший кандидат наук» Кыргызко-Узбекского Университета по итогам научный сессии КУУ-2009 2009 «Человек года 2009» по Ошской области «Ош жанырыгы» 2008 Почетная Грамота Кыргызко-Узбекского Университета 2008 «Лучший доцент Кыргызко-Узбекского Университета» по итогам «Лучшие из лучших» 2008 2006 Присуждение награды в номинации «Ведущие деятели образования мира 2006», Международный Биографический центр, Кембридж, Англия
Ф.А.А.: Чотонов Дүйшөнкул Тезекбаевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргыз Республикасынын Корея Республикасындагы жана Вьетнамдагы атайын жана толук ыйгарым укуктуу элчиси
Сыйлыктары: III даражадагы “Манас” ордени.
Ф.А.А.: Эшпаев Токон
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргыз Республикасынын эл артисти
Сыйлыктары: Көптөгөн ардак грамоталардын ээси, “Даңк” медалынын ээси.
Ф.А.А.: Токурова Айдаркан
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ЖАМУнун филология факультетинин кыргыз жана дүйнөлүк элдер адабияты кафедрасынын улук окутуучусу, доценттин милдетин аткаруучу
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын “Билим берүүнүн отличниги” наамы
Ф.А.А.: Кадырбеков Нуржигит Кадырбекович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Правление общественного фонда «Фонд развития духовной культуры «Ыйман», с февраля 2015 года
Сыйлыктары: Дипломатический ранг "Советник второго класса" Классный чин "Советник государственной службы 1 класса"
Ф.А.А.: Кочкорбаев Абдимуталип Калдарбаевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: 2011-жылдын март айында “Ата – Журт” саясий партиясынан Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты
Сыйлыктары: Кыргыз Милициясынын 85-жылдыгына арналган юбилейлик медалы, Кырыгз Республикасынын Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Эргешова Бааркан
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: пенсионер
Сыйлыктары: Эл агартуунун отличниги, Даңк медалынын ковалери
Ф.А.А.: Мурзубраимов Бектемир
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргыз Республикасынын Президентинин кеңешчиси
Сыйлыктары: III-даражадагы Манас ордени, СНГ мамлекеттеринин парламентаралык “Содружество” медалы жана ордени, КРнын билим берүүсүнө эмгек сиңирген кызматкери, II-класстагы КР мамлекеттик кеңешчиси
Ф.А.А.: Дарбанов Беркут Ерматович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ЖАМУ филология факультетинин деканы
Сыйлыктары: Эл агартуунун отличниги
Ф.А.А.: Синельников Михаил Исаакович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Россия Федерациясынын жазуучулар кеңешинде эмгектенет
Сыйлыктары: “Дружба Народов” журналынын сыйлыгы, Кыргызстандын Президентинин Лауреаты
Ф.А.А.: Дүйшеев Жеңишбек Аматисакович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: КР Президентине караштуу тарых илимдерин өнүктүрүү боюнча комиссиясына мүчө
Сыйлыктары: КР билим берүү жана илим министрлигинин Ардак грамотасы, Жала – Абад областтык ички иштер башкармасынны диплому,
Ф.А.А.: Токторалиев Асанбек Айтиевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал – Абад мамлекеттик университетинде дистанттык окуу институтунун директорунун орун басары
Сыйлыктары: “Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнүн мыктысы” төш белгиси
Ф.А.А.: Исаков Топчубай Эргешович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош Мамлекеттик социалдык университетинде сырттан жана дистанттык окутуу боюнча проректор
Сыйлыктары: КРнын Президентинин “Ардак грамотасы” “Эл агартуунун мыктысы” төш белгиси,
Ф.А.А.: Жанар Акаев
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: 2015 – КСДП саясий партиясынын тизмеси менен Жогорку Кеңештин VI чакырылышынын депутаты
Сыйлыктары: 2014 – жылы Мелис Эшимканов атындагы фонддун "Курч калем" сыйлыгына татыган. 2011– жыл – Эл аралык "Евразиянын алтын калеми" сыйлыгынын лауреаты.
Ф.А.А.: Калилов Абдраим Сапарович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Самаркандек гимназия – мектебинде 2007-жылга чейин директор, ардактуу пенсионер
Сыйлыктары: “Кыргыз Республикасынын Эл агартуусунун мыктысы”, “Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген мугалими”
Ф.А.А.: Оморкулов Токойлук
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: 1973-2009 гг.- учитель физики, математики, черчения СШ им. Б. Эшмамбетова Кара- Кулжинского района.
Сыйлыктары: 1963 г. “Почетная грамота” ЦК КПСС СССР,совета министров СССР,ЦК ВЛКСМ и ВЦСПС. 1970 г. Юбилейная медаль “За доблесный труд” 100-летие В.И.Ленина. 1973 г. Почетная грамота КП Ош обл. 1977 г. Почетная грамота ЦК КП КССР. 1978 г. значок “Отличник народного образования КССР”. 1980 г. “Отличник просвеөения СССР”. 1983 г. “Старший учитель министерства просвещения КССР”. 1984 г. медаль “Ветеран труда”. 1986 г. “Орден славы” III степени СССР. 1988 г. Настольная медаль ЦК КП Киргизии. 2000 г “Заслуженный учитель КР”. Более сорока грамот от областного управления образования, районного отдела образования.,Министерства образования и науки КР.
Ф.А.А.: Джураев Мухтар
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Институт математики НАН КР. Ученый секретарь института.
Сыйлыктары: 1977 и 1979 гг. Две награды “Благодарственная грамота” Всесоюзного общества “Знанаие”. 1981 г. “Почетная грамота” Сибирского отделения АН СССР. 1982 и 1989 гг.дважды “Почетная грамотва” министерства просвещения КССР. 1983 г. Значок “Отличник просвещения КССР”. 1988 г. медаль “Ветеран труда”. 1998 г. почетное звание “Заслуженный работник образования КР”
Ф.А.А.: Шамшиев Турабы
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: 1981-1993-жж. Көк-Жар орто мектебинде директор.1993-жылдан ардактуу пенсионер
Сыйлыктары: 1966-ж. “Ленин ордени” КР Эл агартуусунун отличниги, “СССРдин Эл агартуусунун отличниги” төш белгиси
Ф.А.А.: Эргешова Бааркан
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кара – Суу районунун Тилебердиев атындагы орто мектеп директору;завод курулуш чөйрөсүндө ишкер
Сыйлыктары: Эл агартуунун отличниги, Данк медалынын кавалери, жылдын мыкты ишкери; ББИМдин Ардак Грамотасы
Ф.А.А.: Мамасейитов Абдыманап
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: 1980- жылдан 2008- жылга чейин орус тили жана адабияты мугалими .
Сыйлыктары: 1967 ж. “20 жылдык Германияны жеңген медаль; 1974 ж. Райондук ведостволук Ардак Грамоталары. 1982- жылы «Эл агартуунун мыктысы» төш белси; 1983г. Значок отличник просвещения СССР. 2005 г. КРдин “ Эмгек сиңирген мугалими”
Ф.А.А.: Козубаев Сарыбай
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: БатМУ КГПИде химия мугалими
Сыйлыктары: 1985-ж “Билим берүүнүн отличниги”,Кыргыз ССРин “Эл агартуусунун отличниги”төш белгиси; 1988 жана 1989 ж.ж СССР илимдер академиясынын Сибир Бөлүмүнүн “Ардак Грамоталары”1993-ж К.Р.нын билим билим берүү жана илим министрлигинин “Ардак Граматасы”. 1991-ж.”Ветеран Тура”медалы”,2000-ж. “Кыргыз Республикасынын эмгек синирген мугалими”
Ф.А.А.: Гарипова Галия
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Биология мугалим
Сыйлыктары: Билим берүүнүн отличниги
Ф.А.А.: Назарова Шырман
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кара- Суу райондук БББ инспектору
Сыйлыктары: 60тан ашык элге билим берүү министрлигинин (КР,СССР) профсоюздун тармактык уюмдарынын (Областтык,республикалык, союздук)Грамоталары 2002-жылдын КРнын элге билим берүүсүнө эмгек синирген ишмер
Ф.А.А.: Аманкулова Талчакан Кайыпжановна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ЖАМУ, ”Педогогика жана маалымат технологиялары” факультетинин деканы
Сыйлыктары: 1996-ж.КР билим берүүсүнүн отличниги, 1998-ж. Жалал-Абад шаарынын мериясынын Ардак грамот асы, 2003-ж.“ЖАМУ га эмгек сиңирген кызматкери”, Жалал – Абад шаарынын “Ардактуу атуулу”, 2008ж.“ЖАМУнун эмгек сиңирген ишмери” төш белгисинин ээси.
Ф.А.А.: Матиева Гүлбадан
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ОшМУнун математика жана информациялык технологиялар факультетинин алгебра жана геометрия кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: Ош областык администарциясынын ардак грамоталары, КРнын билим берүү жана илим министрлигинин арадак грамотасы, КРнын “ Билим берүүнүн мыктысы төш белгиси
Ф.А.А.: Саитмаматова Зуурахан
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал-Абад педагогика окуу жайынын директору
Сыйлыктары: 1982-1984 ж. КРнын Элге билим берүү министрлигинин грамоталары; 1986 ж. “Эл агартуу отличниги” төш белгиси, 2003 ж. “КРнын Эмгек сиңирген мугалими”,2007 ж. КРнын президентинин “Ардак грамотасы” 2011 ж. Жалал-Абад шаарынын “Ардактуу атуулу”
Ф.А.А.: Эшбаева Инабат Камбаралиевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош шаардык №1 балдардын музыкалык мектебинин директору
Сыйлыктары: Ош областтык админстрациясынын жана Маданият министрлигинин Ардак Грамоталары; Кыргызстан КП БКнын жана КССР советинин Ардак Грамотасы , 1976 ж. “Энелик Данк” медалы; 2000 ж. КР Ардак грамотасы. 2000 ж “Ош-3000” медалы. 2001 ж. КРнын Билим берүүнүн отличниги. 2002 ж. “Маданияттын мыктысы” төш белгиси. 2008 ж. “КРнын Маданиятына эмгек сиңирген ишмери”
Ф.А.А.: Атабаева Гүлсара Муратовна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош шааарынын №3 мектебинде директор
Сыйлыктары: Көптөгөн жергиликтүү, ведомстволук, республикалык, союздук деңгээлдеги грамоталар, “КР билим берүүсүнө эмгек сиңирген мугалими”
Ф.А.А.: Алыбаев Курманбек Сарманович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ЖАМУнун аймактык билим берүү мекемелери боюнча проректор
Сыйлыктары: КР билим берүү министрлигинин грамотасы (1984)СССР Эл агартуусунун мыктысы (1987)Кыргыз Республикасынын ардак гоматасы(2010)
Ф.А.А.: Кадырова Анара
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал-Абад мамлекеттик университети “Кыргыз жана дүйнөлүк элдер адабияты” кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: ОшПИнин, ЖАМУнун, Ош жана Жалал-Абад шаардык мэриянын, Ош жана Жалал-Абад мамлекеттик администрациясынын, КРнын Билим жана маданият министрлигинин, КРнын билим берүүсүнүн отличниги, КРнын Президентине караштуу мамлекеттик тил комиссиясынын төш белгиси, ЖАМУга эмгек сиңирген кызматкери медалы, “Азадабегим” атындагы төш белгиси менен сыйлынган. КР билим берүү министрлигинин грамотасы (1984)СССР Эл агартуусунун мыктысы (1987)Кыргыз Республикасынын ардак гоматасы(2010)
Ф.А.А.: Раимбердиев Курманбек
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Зариев атындагы орто мектептин директору
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын билим берүү министрлигинин ардак грамотасы ;”Эл агартуунун мыктысы”-төш белгиси;Райондук жана областтык билим берүү бөлумдөрунун ,райондук мамлекеттик админстрациянын бир нече жолку ардак грамотасынын ээси; Ардак грамота;Ош облустук билим берүү башкармалыгынын грамотасы.
Ф.А.А.: Козубаев Сабыр
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Баткен Мамлекеттик университетинде химия предмети окутуучусу
Сыйлыктары: 1985 ж. “Билим берүүнүн отличниги”. 1988-1989 ж. СССР илимдер академиясынын Сибир бөлүмүнүн “Ардак грамоталары” 1993 ж. Билим берүү министрлигинин Ардак грамотасы. 2000 ж. “КРнын эмгек сиңирген мугалими” наамын алган.
Ф.А.А.: Муратов Абдыкерим Жаркынбаевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: И.Арабаев атындагы Кырзыз Мамалекеттик Университетинин профессору
Сыйлыктары: КРнын Президентинин Ардак грамотасы ,Тоголок Молдо атындагы мамлекеттик сыйлыктын лауреаты
Ф.А.А.: Атантай Акбаров
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргыз Республикасынын Жогорку Кенешинин Аппаратынын экспертти
Сыйлыктары: А.Осмонов жана Молдо Нияз атындагы адабий-республикалык сыйлыктардын жана Жалаллидин Руми атындагы эл аралык сыйлыктын лауреаты, Интеллектуалдык менчиктин бүткүл дүйнөлүк уюмунун алтын медалы (Женева); Кыргыз Республикасынын Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Осмоналиев Каныбек Осмоналиевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Председатель Комитета ЖК по образованию, науке, культуре и спорту
Сыйлыктары: Отличник народного образования КР
Ф.А.А.: Ташбаев Азизбек Мазанович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош Технологиялык Университетинин Экономика жана башкаруу факультетинин деканы
Сыйлыктары: 1996ж. КР Билим берүүсүнүн отличниги , 2001-ж. Ош шаардык губернаторунун, Ош шаардык мэриясынын жана шаардык кеңештин депуттарынын“Ардак грамоталары”, 2008-ж.КР нын Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Сагынбаева Бурул
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ата-Түрк “Манас” университетинде түркология бөлүмүнүн бөлүм башчысы
Сыйлыктары: Райондук, облусттук , мамлекеттик,админстрациянын грамоталары
Ф.А.А.: Исмаилов Адукахар Арапович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Билим берүү кызматкерлеринин профсоюзунун Сузак райондук комитетинин төрагасы
Сыйлыктары: 1999-ж. КР билим берүүнүн отличниги; 2008-ж. КР Профсоюздар кыймылынын отличниги, Борбордук шайлоо комиссиясынын “Ардак грамотасы” ; 2009-ж. 20013-ж.Жалал-Абад областтык, райондук, областтык шайлоо комиссиясынын , областтык админстрациянын “Ардак грамоталары”, 2012-ж. “Ардагер мугалим” төш белгиси, Кыргызстан Профсоюздар Федерациясынын , Сузак райондук ардагерлер кеңешинин “Ардак грамоталары” ; 2014-ж. Профсоюздун Ноокен райондук комитетинин “Ардак грамотасы”
Ф.А.А.: Исаков Топчубай Эргешович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош социалдык университетинин окуу- усулдук кеңешинин жетекчиси
Сыйлыктары: 2004-ж. “Эл агартуунун мыктысы” төш белгиси, КР билим берүү жана илим министрлигинин “Ардак грамотасы” 2007-ж. КРнын Жогорку кеңешинин “Ардак грамотасы” 2008-ж. КР Прездентинин “Ардак грамотасы” 2009-ж. КРнын билим берүүсүнүн профсоюздук кыймылынын отличниги
Ф.А.А.: Жамилов Абдылхан Момунович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Лейлек райондук билим берүү бөлүмүнүн башчысы
Сыйлыктары: КРнын “Билим берүүсүнүн мыктысы”
Ф.А.А.: Кожомбердиева Рахима Саиповна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кара-Суу районунун “Учар” орто мектебинин директору
Сыйлыктары: “Эл агартуунун мыктысы”, Даткайым медалы
Ф.А.А.: Назаров Рахманберди Найманович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кара-Суу районунун билим берүү бөлүмүнүн башчысы
Сыйлыктары: КРнын Ардак грамотасы, Билим берүүнүн мыктысы
Ф.А.А.: Маматалиев Мухтар Абдырайымович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ноокат Районунун Билим бер бълмнн башчысы
Сыйлыктары: Райондук, облусттук , мамлекеттик, грамоталар
Ф.А.А.: Токторалиев Асанбек Айтиевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал – Абад Мамлекеттик Университетинин дистанттык окуу институтунда директордун орун басары
Сыйлыктары: Кыргызстан жаштар союзунун “Ардак грамотасы”(1980); Жалал-Абад шаардык жана областтык администрациясынын “Ардак грамоталары” (2001,2005) ЖАМУ нун “Ардак грамоталары”(1998,2006); “КР билим берүүсүнүн мыктысы” төш белгиси (2003)
Ф.А.А.: Борбодоев Жоробек Матиканович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: КР ЖКнын Иш Башкармалыгынын бөлүм башчысы
Сыйлыктары: 2001 ж. “КР эгемендигине 10 жыл”, 2009 ж. “ КР ЖК 70 жыл” юбилейлик медалдары, КР ЖКнин Ардак грамотасы, 2011 ж. КРнын Ардак грамотасы мене сыйланган. КР мамлекеттик кызматынын 3 класстагы мамлекеттик кеңешчиси класстык чини ыйгарылган
Ф.А.А.: Артыков Кадыралы Жусупович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Арабаев атындагы Университеттин “Көркөм маданият жана көркөм өнөр” факультетинин доценти
Сыйлыктары: 1998 ж. КРнын билим жана илим министрлигинин Ардак грамотасы. 1999 ж. КРнын “Билим берүүсүнүн отличниги”төш белгиси. 2006 ж. КРнын Ардак грамотасы. 2011 ж. КРнын маданиятына эмгек сиңирген ишмер, ж.б. дипломдор жана мактоо баракчалары
Ф.А.А.: Аманбаев Исирадин Абдилашимович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: М. Абдраев атындагы Республикалык атайын орто музыкалык мектеп-интернатынын директору
Сыйлыктары: 2001 ж. КР эмгек сиңирген артисти 1998 ж. Кыргызстан жаштар союзунун сыйлыгынын лауреаты, 2007 ж. “ Маданияттын мыктысы”
Ф.А.А.: Ташбаев Акылбек Маданович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош шаарына караштуу Макаренко атындагы орто мектептин директору
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын Билим берүүсүнүн “отличниги”
Ф.А.А.: Искендерова Суусар
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Бишкек Гуманитардык Университетинин илимий иштер жана эл аралык байланыштар боюнча проректору
Сыйлыктары: Эл агартуунун отличниги” КР Билим жана илим Министрлигинин Ардак Грамоталары
Ф.А.А.: Молдокулова Алтын Сарыевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Алай районуна караштуу №1Муса Адышев атындагы мектеп директору
Сыйлыктары: КР Билим берүүсүнүн “Ардак грамоталары” ,Алай районунун, Ош облустунун “Ардак грамоталары”, Эл агартуунун мыктысы
Ф.А.А.: Муратов Абдыкерим Аттокурович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош билим берүү институтунун директору
Сыйлыктары: 1993-жыл. Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнүн мыктысы,2007-жыл. Кыргыз Республикасынын кесиптик билим берүүсүнүн мыктысы, 2008-жыл. Кыргы Республикасынын профсоюздар кыймылынын мыктысы; 1993-жыл. Ош облусунун «мыкты мугалими», 1989-1991-1993-1995-ж.ж Кыргыз Республикасынын билим берүү министрлигинин Ардак Грамоталары
Ф.А.А.: Токтомамбетова Жамийла Сакибаевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал – Абад мамлекеттик университетинин Таш-Көмүр инженердик педагогикалык институтунун Социалдык педагогика факультетинин деканы
Сыйлыктары: 2008-ж. КР Билим берүү жана илим Министирлиги- Ардак Грамота; 2010-ж. Таш-Көмүр шаардык мэриясы - Ардак Грамота; 2010-ж. КР Билим берүү жана илим Министирлиги- “Билим берүү отличниги” төш белгиси; 2013-ж. КР Президентине караштуу Мамлекеттик тил боюнча улуттук комиссиясы- Ардак Грамота
Ф.А.А.: Маматова Гульшаир Тыныбековна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал – Абад мамлекеттик университетинин педагогика жана маалымат-технологиялар факультетинин декандын окуу иштери боюнча орун басары
Сыйлыктары: 2004-ж.Эл аралык“Мээрим”кайрымдуулук фонду –Ардак Грамота, ЖАМУ-Ардак Грамота, 2007-ж ЖАМУ Ардак Грамота,2009-ж КРнын Билим берүү жана илим Министрлиги –“билим берүүнүн отличниги”төш белгиси
Ф.А.А.: Кожошев Арзыбек Орозбекович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Заместитель министро финансов КР.
Сыйлыктары: 2002г. “Отличник финансово-экономической службы КР”, “,Отличник таможенной службы КР”, 2008г. “,Отличник муниципиальной службы КР”2009-ж. “Отличник налоговой службы КР”, Почетная грамота КР, 2011г. “Отличник физической културы КР”,2013г. “Отличник Государственной службы”, медали финансовой полиции, Пограничной службы, МВД, МЧС и Министерство обороны. Имеет классный чин “Государственный советник государственной службы 3 класса”
Ф.А.А.: Атакулова Мээрим Абдыкеримовна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош технологиялык университетинин магистратура бөлүмүнүн башчысы
Сыйлыктары: Билим берүү министрлигинин Ардак грамотасы,эл агартуунун “отличниги”.
Ф.А.А.: Абдалиев Урмат Калмаматович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ш.Жумаев атындагы орто мектебинин физика мугалими
Сыйлыктары: Окуучуларга билим берүүдө кошкон салымдары учун айыл өкмөтүнүн,райондун Ардак грамоталары
Ф.А.А.: Шамилов Исмаил
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: №1 гимназия-интернатынын директору
Сыйлыктары: КР Билим берүү министрлигинин грамоталары
Ф.А.А.: Аскаров Замир
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Глава-аким Ноокатской районный государственной админстрации
Сыйлыктары: Почетные грамоты: Ошского городского Кенеша;Мэра г.Ош и Губернатора Ош Обл.; Министерства образования, науки и молодежной политики КР; Государственного агенства по физической культуре и спорту при Правительстве КР. Отличник физической культуры и спорта КР. Отличник образования КР. Почетные грамоты федерации по видам спорта
Ф.А.А.: Каримова Рахат Абдылдаевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Заместитель председателя Ошского областного суда
Сыйлыктары: 2007 г. “Почетная грамота” Ошской областной государственной админстрации. 2009 г. “почетная грамота” Верховного суда КР
Ф.А.А.: Халилова Гулкайыр Мырзабековна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ак-Суу орто мектебинин кыргыз тили жана адабияты мугалими
Сыйлыктары: Райондук Билим берүүбөлүмүнүн Ардак грамотасы, мектептин Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Баякова Аида
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Бишкек мэриясынын чоң симфониялык оркестринин скрипачы жана Шубин балдар музыкалык мектебинин мугалими
Сыйлыктары: 2005 ж. “Эл ичи онор кенчи” фестивалынын лауреаты. Маданият министрлигинин бир нече ардак грамоталары менен сыйланган. 2004 ж. Классикалык музыканын эл аралык фестивалынын лауреаты
Ф.А.А.: Кедейбаева Жамал Арстаналиевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош технологиялык университетинин МБ ж ЭМ кафедрасынын кафедра башчысы
Сыйлыктары: Ош шаардык Кенештик Ардак грамотасы , Кыргыз республикасынын тышкы иштер министрлигинин Ардак грамотасы, жылдын эң мыкты доценти,Кыргыз республикасынын билим берүү министрлигинин Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Рахманбердиева Гулзат Сайпидиновна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Республика Саха (Якутия), г. Алдан. Учитель англиского и немецкого языков Школа – (Центр творческого развития и гуманитарного образования)
Сыйлыктары: Грамота МУ УО АР. Грамота занявшая I место в районном профессиональном конкурсе открытых уроков посвященных Году культуры в Российской Федерации. Диплом первой степен “Педагог Лидер” Грамота “Учитель Золото Алдана 2014”
Ф.А.А.: Жакшыбаева Салкынбу Ормоновна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ГорОО, Мэриянын грамоталары
Сыйлыктары: Химия мугалими
Ф.А.А.: Бүргоев Кубат
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кара-Кулжа районунун Терек-Суу орто мектебинин директору
Сыйлыктары: КРнын “Билим берүүнүн мыктысы”
Ф.А.А.: Жамаров Жамалдин Абдыгапарович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: №11 мектептин директору
Сыйлыктары: “Эл агартуунун отличниги”
Ф.А.А.: Абдуллаев Нурмамат
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: учитель русского языка и литературы СШ им. Ы.Бектемирова в с. Куршаб
Сыйлыктары: Почетные грамоты школы,района,области. 1985г. Почетная грамота министерства образования и науки КССР. 1997 г. нагрудный значок “Отличник народного образования КР”. 2011 г. “Заслуженный учитель КР”
Ф.А.А.: Токтобаева Калипа
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргыз тили, адабияты мугалими
Сыйлыктары: «Эл агартуунун отличниги - 2006»
Ф.А.А.: Дыйканов Примберди
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Райондук билим берүү бөлүмүнүн башчысы
Сыйлыктары: К.Р.билим берүү “мыктысы” төш белгиси
Ф.А.А.: Юлдашева Минавархан М ананновна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Персональный пенсионер КР
Сыйлыктары: 1995 год “Отличник народного образования КР” 1999 год Почетная грамота “Конгресса а женщин КР –за долголетний и добросовестный труд в воспитании подрастающего поколения” 2000 г.Почетная грамота ЦИК по выборам и прповедению референдума КР за работу в качестве председателя Окружной избирательной комиссии “№ 34 Ош” 2004 г. Почетная грамота КР За большие заслуги в области социальной мобилизации и социальной защиты населения, 2006 Почетная грамота Территориального управления образования и молодежной политики г.Ош-За особые заслуги в сфере образования,творческую иннавоционную деятельность 2006 г. Почетная грамота УО За особюые успехи в сфере образования и высокие показатели учащихся на рес-ой олимпиаде школьников 2006 г. Благодарность мэрии г.Ош Ж.Исакова За успехи в обучении учащихся и активную общественную работу 2009 г.“Тастыкнама от Президента КР За лучшие показатели школы по городу Ош на республиканской олимпиаде школьников.
Ф.А.А.: Ганыбаев Мирхалидин Абдывахапович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кадамжай райондук билим берүү бөлүмүнүн башчысы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын “Ардак грамотасы”. 2010-ж
Ф.А.А.: Макамбаев Адылбек
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Мугалим
Сыйлыктары: КРнын “Билим берүүсүнүн отличниги”
Ф.А.А.: Шаилдаева Саадаткуль Чийбыловна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Башталгыч класс мугалими
Сыйлыктары: Ош областынын админстрациясынын “Ардак грамоталары” горООнун “Ардак грамоталары” менен сыйланган.
Ф.А.А.: Джусупова Тамара Карымбаевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Орус тили жана адабияты мугалими
Сыйлыктары: КР билим берүүнүн отличниги
Ф.А.А.: Туталиева Гульнара Токтомаматовна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Мектеп директору
Сыйлыктары: Ош областынын админстрациясынын “Ардак грамоталары” Мэриянын “Ардак грамоталары” КРнын Билим берүүнүн отличниги
Ф.А.А.: Джээнбекова Чинархан Токтосуновна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: А.Мурзакулов атындагы орто мектептин тарбия иштери боюнча директордун орун басары
Сыйлыктары: Райондук билим берүү бөлүмүнүн ардак грамотасы, “Жылдын мыкты мугалими” грамотас ы, Чоң-Алай районунун мамлекеттик администрациясынын Ардак грамотасы, Областтык балдар чыгармачылык борборунун Ардак грамотасы, КРнын билим берүү министрлигинин ардак Грамотасы, Эл агартуунун мыктысы.
Ф.А.А.: Арыкбаева Шарипа Саңгытовна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Мектепте мугалим
Сыйлыктары: КР Министрлигинин Ардак грамотасы, . ГорОО гр.,Областтын Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Матазимова Гульмира Мамиражаповна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Тарых мугалими
Сыйлыктары: КРнын Эл агартуусун мыктысы 10 дон ашык Ардак грамоталары
Ф.А.А.: Зайитов Абдилазиз Аппазович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Баткен райондук билим берүү бөлүмүнүн башчысы
Сыйлыктары: Билим берүүнүн “ мыктысы” төш белгиси
Ф.А.А.: Обдунов Элмурат Абдувапович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Депутат ЖК КР V созыва,член комитета по аграрной политике,водным ресурсам,экологии и региональному развитию
Сыйлыктары: Наградной значок “Отличник образования” Министерства образования науки КР 2007 г
Ф.А.А.: Амиракулова Марзия Абдуллаевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Мектептин диретору
Сыйлыктары: КРнын билим берүү жана илим министрлигинин “Ардак грамотасы”. “Эл агартуунун мыктысы”
Ф.А.А.: Тезекбаева Раиса
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргыз тили, адабияты мугалими
Сыйлыктары: «Эл агартуунун отличниги»
Ф.А.А.: Сакеева Гулмира Керезовна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: математика-информатика мугалими
Сыйлыктары: Обл. администрациянын, билим берүү министрилигинин Ардак грамоталары
Ф.А.А.: Мамарасулова Эркинай Салижановна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: мугалим
Сыйлыктары: Билим берүү министрлигинин Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Аматова Шарапат Эшмаматовна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кадамжай районундагы мектепте тарых мугалими
Сыйлыктары: Кадамжай райондук мамлекеттик Ардак грамотасы., Кадамжай райондук профсоюз уюмунун Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Тагаева Фаризат Аралбековна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргыз тили жана адабияты мугалими
Сыйлыктары: Билим Берүү академиясынын Ардак грамотасы
Ф.А.А.: Аванова Жылдыз Авановна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалалабат мамлекеттик университетинин жогорку математика кафедрасынын ага окутуучусу
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын Билим жана илим министирлигинин Ардак грамотасы, Кыргыз Ресубликасынын билим берүүсүнүн Отличниги төш белгиси
Ф.А.А.: КОНУРБАЕВ ТУУГАНБАЙ АБДЫРАХМАНОВИЧ
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Первый проректор по учебной работе КГУ им.И.Арабаева
Сыйлыктары:
Ф.А.А.: Талантбек уулу Руслан
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Өзгөн районуна караштуу П. Жолдошов атындагы орто мектептин директору
Сыйлыктары: Эл агартуунун отличниги
Ф.А.А.: Авазов Эрнис
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал –Абад мамлекеттик университетинде “тарых” кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: Билим берүүнүн отличниги
Ф.А.А.: Токтогулова Гүлжамал
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал –Абад мамлекеттик университетинде “философия жана гуманитардык илимдер” кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары:
Ф.А.А.: Таранчиева Гульмира
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Нарын облустук билим берүү борборунун методикалык иштерди уюштуруу кабинетинин башчысы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлигининАрдак грамоталары, Эл агартуунун отличниги
Ф.А.А.: Сатыбалдиева Алтынай
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Баткен мамлекеттик университетинде кыргыз тили жана адабияты мугалими
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлигинин Ардак грамоталары, “Билим берүүнүн мыктысы” төш белгиси
Ф.А.А.: Сатаров Сүйүналы
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ноокат районуна караштуу М.В. Ломоносов атынданы орто мектебинин орус тили жана адабияты мугалими
Сыйлыктары: “Эмгектеги каармандыгы” медалы “Кыргыз Республикасынын Билим берүүсүнүн мыктысы” төш белгиси, Кыргыз Республикасынын ардак грамотасы
Ф.А.А.: Саитмаматова Зуурахан
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал –Абад педогогикалык окуу жайынын директору
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын “Эмгек сиңирген мугалими”
Ф.А.А.: Аманкулова Талчакан Кайыпжановна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал – Абад малекеттик унивеситетинин илимий иштер жана гендердик саясат боюнча проректору
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын “Билим берүүнүн отличниги”
Ф.А.А.: Замиев Камчыбек
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кара –Суу районуна караштуу орто мектептин директору
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын “Эл агартуунун отличниги”
Ф.А.А.: Атабаева Гүлсара
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош шаарындагы Ломоносов атындагы №3 орто мектептин директору
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын “Эмгек сиңирген мугалими”
Ф.А.А.: Мамутова Халимахан
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ардактуу пенсионер
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын “Эл агартуунун отличниги” наамы
Ф.А.А.: Досова Ырыскан Орозмаматовна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Өзгөн шаарына караштуу Алишер Навои атындагы орто мектептин кыргыз тили мугалими
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын “Билим берүүнүн мыктысы”
Ф.А.А.: Абдувалиев Бекболот Осмоналиевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Салтанат фольклордук ансаблинин жетекчиси
Сыйлыктары: Республикалык деңгеелдеги “эл ичи өнөр кенчи” конкурсунун “алтын медаль” ээси
Ф.А.А.: Ташболотова Салтанат
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош мамлекеттик университетинин мамлекеттик жана муниципалдык башкаруу кафедрасынын доценти
Сыйлыктары: Ош мамлекеттик университетинин ардак грамотасы
Ф.А.А.: Авазов Эрнис Абдыманапович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал – Абад мамлекеттик университетинин тарых кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнүн мыктысы
Ф.А.А.: Сыдыков Байастан Абдимиталипович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Баткен мамлекеттик университетинин КГПИнин Социалдык -экономикалык билим берүү кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнүн мыктысы
Ф.А.А.: Кедейбаева Жамал Арстаналиевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош технологиялык университетинин Мамлекеттик башкаруу жана эл аралык байланыштар кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнүн мыктысы, Кыргыз Республикасынын билим берүү жана илим министрлигинин ардак грамотасы
Ф.А.А.: Токтогулова Гүлжамал Тыныбековна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал – Абад мамлекеттик университетинин “философия” кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын билим берүү жана илим министрлигинин ардак грамотасы
Ф.А.А.: Кочкорова Динара Ашырбаевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош мамлекеттик университетинин “философия жана политология” кафедрасынын философия мугалими
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын билим берүү жана илим министрлигинин ардак грамотасы
Ф.А.А.: Халматов Кудратбек Абдувахабович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Жалал – Абад мамлекеттик университетинин “социалдык-гуманитардык илимдер” кафедрасынын тарых мугалими
Сыйлыктары: Жалал – Абад мамлекеттик университетине эмгек сиңирген мугалим
Ф.А.А.: Бердиев Асан Токсонович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Баткен мамлекеттик университетинин “социалдык-экономикалык билим берүү ” кафедрасынын тарых мугалими
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын Билим берүүсүнүн мыктысы
Ф.А.А.: Жээнбеков Жыргалбек Субанович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: “Улуттар биримдиги” элдик партиясынын штаб жетекчиси
Сыйлыктары: Ош шаарынын мериясынын ардак грамоталары, Баткен окуясынын медалы
Ф.А.А.: Маматова Айнура Базарбаевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош мамлекеттик университетинин Мамлекеттик жана муниципалдык башкаруу кафедрасынын доценти
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын Түштүк аймактык өкүлчүлүгүнүн ардак грамотасы,
Ф.А.А.: Жаркынбаев Таалайбек
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош мамлекеттик университетинин “Социалдык иштер” кафедрасынын башчысы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлигинин ардак грамотасы
Ф.А.А.: Бөтөнөев Жолдошбек Советбекович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош мамлекеттик университетинин “Эл аралык мамилелер” факультетинин декандын орун басары
Сыйлыктары: Ош шаарынын мериясынын ардак грамотасы
Ф.А.А.: Жунусбаев Сонунбек Калмаматович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош шаардык кеңешинин депутаты
Сыйлыктары: Ош шаарынын мериясынын ардак грамотасы, Ош шаардык кеңешинин ардак грамотасы
Ф.А.А.: Осмонов Сатарбек Жумабекович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош гуманитардык педогогикалык институтунун декандын орун басары
Сыйлыктары: Ош шаарынын мериясынын ардак грамотасы
Ф.А.А.: Султанбаева Майрамкан Джамалиевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Директордун окуу иштери боюнча орун басары
Сыйлыктары: Ош шаарынын мериясынын ардак грамотасы
Ф.А.А.: Мамытов Улукбек Жанышович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Тарых илимдеринин кандидаты, доцент, окутуучу
Сыйлыктары: Билим берүү жана илим министрлигинин грамотасы
Ф.А.А.: Балтабаева Аида Тынайбековна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ОшМСУнун тарых-философия факультетинин деканы
Сыйлыктары: Кыргыз Республикасынын “Эл агартуунун отличниги”
Ф.А.А.: Жуманалиева Майрам Сапарбаевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ОшМУнун медицина факультетинде окутуучу
Сыйлыктары: ОшМУнун жана медицина факультетинин ардак грамотасы
Ф.А.А.: Тойчиева Гулнара Ракманбековна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ЮФКГМИПиПКда улук окутуучу
Сыйлыктары: Ош шаарынын профсоюз уюмунун грамотасы, Ош шаардык кеңешинин грамотасы
Ф.А.А.: Бугубаева Махабат Миталиповна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ООЦПБС – врач педиатр
Сыйлыктары: медицина илимдеринин кандидаты
Ф.А.А.: Капаров Абдужалип Абдинабиевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ООАБКО төрөт үйүнүн реанимация бөлүмүнүн бөлүм башчысы
Сыйлыктары: Ош шаардык профсоюзунун , мериянын ардак грамоталары
Ф.А.А.: Токтосунов Мирлан
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош шаардык №2 стомотологиялык поликлиникасынын дарыгери
Сыйлыктары: Ош шаардык №2 стомотологиялык поликлиникасынын 2015 жылдын “эң мыкты дарыгери”
Ф.А.А.: Амиракулова Айчүрөк Сапарбаевна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ОшМСУнун медициналык колледжинде зав.циклон “ТД”
Сыйлыктары: ОшМСУнун ректоратынын, Ош шаардык мериясынын ардак грамоталары
Ф.А.А.: Токсонбаева Жанара Ысмайыловна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Үй бүлөлүк дарыгер, IMF мугалим
Сыйлыктары: Ош шаардык мериясынын, АГСВ, УДББ “жагалмай 4” мактоо баракчалары
Ф.А.А.: Шериева Нурийла Жапаровна
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: №11 ФИСМ башкы дарыгери
Сыйлыктары: ОшМУнун, Ош шаардык мэриясынын, Ош облустук губернаторунун мактоо баракчалары
Ф.А.А.: Исаков Замирбек Сатаралиевич
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: «World medicine» регионалдык менеджери
Сыйлыктары:
Ф.А.А.: Култаев Амантур Кармышакович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ОшМУнун Эл аралык мамилелер факультетинде мугалим
Сыйлыктары: “ОшМУнун мыкты окутуучусу 2015”
Ф.А.А.: Калмаматов Нурмат
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Ош Пирим Телерадиокомпаниясында Жарнамалык Менеджер
Сыйлыктары: Ош пирим телерадиокомпаниясынын ардак грамотасы
Ф.А.А.: Исраилов Чынгыз Жумадилович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: Кыргыз Республикасынын улуттук стратегиялык изилдөөлөр институтунда талдоочу
Сыйлыктары: “2012-жылда талдоочу сертификаты, 2015-жылда укуктук актыларды талдоо сертификаты
Ф.А.А.: Эрмаматов Ислам Жолдошович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: КР нын ЭМЖМ Ош обл.жетектөөчү адис, “ИӨ” КБ директор
Сыйлыктары: Министрликтин, шаардык мэриянын ардак грамоталары
Ф.А.А.: Апишов Жолболду Токтосунович
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ЮНИСЕФ жана ООНдо Социалдык адис
Сыйлыктары: Тарых факультетинин ыраазычылык баракчасы, мыкты ишмер наамы
Ф.А.А.: Үсөн уулу Мамашаир
Бүтүргөн окуу жайы: ОшМУ
Ээлеген кызматы: ОшМУнун Конфуций институнда директордун орун басары
Сыйлыктары: ОшМУнун ардак грамотасы